version

Neka ovo bude vaša početna stranica.
Stavite ovu stranicu u Favorites.
Tradicionalni 12. bal grafičara AKD-a
Tradicionalni, 12. bal grafičara Sindikalne podružnice Agencije za komercijalnu djelatnost održan je 8. prosinca 2018. godine u restoranu Pupa kod Ljubice, Jarun-Zagreb. Bal koji traje svih ovih godina okupio je respektabilnih 130 uzvanika, od toga 80-ak uzvanika AKD-a i 50-ak gostiju iz Grafičkog zavoda Hrvatske, Denone, Vjesnika, Istragrafike te svih prijatelja ovog bala.
Vizija sindikalnih povjerenika koji su pokrenuli ovaj bal postupno se počinje ostvarivati. Misija sindikalne podružnice bila je bal grafičara na nacionalnoj razini i okupljanje ljudi grafičke struke, poput naših sindikalnih grafičkih igara. I one su ponovno pokrenute prije tri godine, prije svega u svrhu druženja i zbog vapaja članova sindikata za druženjem i izmjenom poslovnih iskustava, ali i problema koje ova struka nosi. Činjenica je kako bal raste i da postoji interes za ostvarivanjem njegove više razine. Hoće li se to ostvariti, pokazat će sljedeći bal. To su događanja koja kao cilj imaju prije svega stvaranje boljih međuljudskih odnosa, naravno, uz dobru zabavu. Ono što na mnogim događanjima i druženjima takve vrste nedostaje je ples. Na balu grafičara uvijek ga ima, i plesni podij nikad nije prazan.
Nakon okupljanja sudionika, bal je otvorio sindikalni povjerenik SP AKD-a Zoran Kveder, te zaželio svima dobru zabavu, uz tradicionalno fotografiranje sudionika. Uslijedila je večera i mali show iznenađenja, koji su začinili višestruki državni prvaci u latinoameričkim i standardnim plesovima, Paula Jeričević i Tihomir Ciglar.
Tako je s dvije vrhunske plesne točke (cha-cha & jive) započela i prava balska večer, koja je potrajala sve do pola pet ujutro. Program bala, uz same plesne točke, vodio je Tihomir Ciglar.
U ugodnoj atmosferi restorana Pupa kod Ljubice, grupa Blue Jeans bila je zadužena da od samog početka pa do kraja bala održava visoki ritam, što je i uspjela, na veliko zadovoljstvo gostiju. Ono što je krasilo ovaj bal bilo je prisustvo sudionika mlade generacije, generacije srednjih godina u malo većem postotku, i umirovljenika u nešto manjem broju. U tom kontekstu je grupa Blue Jeans prilagodila repertoar za sve dobne skupine, pa su komentari sudionika na tu temu bili pozitivni. Ukratko – za svakoga ponešto.
Kao i prošle godine, u organizaciji Sindikalne podružnice i središnjice Sindikata grafičke i nakladničke djelatnosti, umirovljenicima AKD-a priređena je mala svečanost, te su podijeljeni prigodni darovi, uz fotografiranje za trajnu uspomenu. Oko ponoći, dvoje prekaljenih umirovljenika AKD-a Nisveta Hudorović i Petar Prebeg, razrezali su tortu 12. bala grafičara u stilu dvoje mladenaca, i to su odlično odradili.
Nakon ponoći, predsjednik komisije Tihomir Ciglar i članovi odabrali su šest parova koji su se natjecali za najbolje plesne parove bala. U oštroj konkurenciji, kroz dva plesa, treće mjesto osvojili su AKD par – umjetničkog imena Bonnie and Clyde, pravog Jasna Presečan i Vladimir Pranjić, drugo mjesto GZH par – Lorena Šubić i Ivan Pejaković, te prvo mjesto par AKD – Nena Krvavac i Matija Matejić. Uz bogate darove od cvijeća, pića, poklon-bonova Arena centra i tečajeva društvenih i individualnih satova plesa, ušli smo u posljednju četvrtinu bala i došli do jednog od naših ponosa, humanitarne tombole. Njoj je na balu prethodila također plemenita akcija, koju već više godina zaredom organizira naša članica sindikata Snježana Antolić. U akciji "Jedan poklon za jedan osmijeh", u suradnji s poslodavcem i djelatnicima tvrtke AKD-a, osigurali smo božićne darove za djecu s teškoćama u razvoju i iz socijalno ugroženih obitelji. Ove godine je za Srednjoškolski centar za odgoj i obrazovanje u dva dana prikupljeno paketa za svih 167 štićenika, koji su sudjelovali na našoj tomboli sa šest darova, za što im od srca zahvaljujemo. Darove smo skupljali ustaljenom metodom – Darovatelj sam odabire učenika/cu kojeg će darovati uz prigodnu čestitku. Na kraju, zahvaljujemo svim djelatnicima koji su sudjelovali u ovoj plemenitoj akciji, uz primjerenih dvadeset osam nagrada sponzora AKD d.o.o., Sindikalne podružnice AKD-a, restorana Pupa kod Ljubice, kolača Kašnar, cvjećarnice Tea, Srednjoškolskog centra za odgoj i obrazovanje – Učeničke zadruge "Dar-Mar" u svrhu materijalne pomoći za dijete naše djelatnice i jednog djelatnika AKD-a. Svi koji su sudjelovali dobili su trajni dar za sjećanje na bal; zaštitni etui lock-up 12. bala grafičara. Respektabilan broj uzvanika otkupio je sve pripremljene tombole te im svima još jednom toplo zahvaljujemo.
Uz plesna umijeća, razdragano društvo razišlo se uz riječi da se tradicija nastavi i u 2019. godini, ali na nacionalnoj razini. Živi bili pa vidjeli. Ove, 2018. godine, broj sudionika se gotovo udvostručio, što govori da bal ima potporu sudionika, pa se nadamo da ćemo se iduće godine ponovno vidjeti i okupiti u još većem broju. Hvala svima koji ste uljepšali naš 12. bal grafičara, te Vas pozivamo da se polako spremate za 13. bal.

Verzija za ispis Povratak na prethodnu stranicu